Zakręcone zabawy

,,ZAKRĘCONE ZABAWY’’

                       PROPOZYCJE ZABAW Z WYKORZYSTANIEM  PLASTIKOWYCH

                                                 KOLOROWYCH  ZAKRĘTEK

Potrzebne rekwizyty : duża ilość kolorowych zakrętek  ( po wodzie mineralnej, sokach itd. ), powierzchnia typu podłoga, dywan , stoper, worek lub podło tekturowe, plastikowe itp., oraz chęci i uśmiech ! J

Ilość osób :   dowolna

PROPOZYCJE :

  1. ,,KOLOR’’ – zabawa polega na tym, iż pojedyncze osoby – zbierają wybrany kolor zakrętek  ,,na czas’’! Uwaga : ilość zakrętek – w danym kolorze – musi być taka sama. Wygrywa ta osoba, której udało się zebrać swoje zakrętki w najkrótszym czasie.
  •  ,,ŁAPÓWKA’’ – mamy 2 wersje :

a./  każdy z uczestników zabawy, kolejno – sięga tylko jedną dłonią do pudła z zakrętkami i stara się wziąć ich jak najwięcej.

b./  każdy z uczestników zabawy, kolejno – sięga dłonią do pudła z zakrętkami i stara się wziąć ich jak najwięcej – ale ustalamy wcześniej, np. 4 kolejki pod rząd. Wygrywa ta osoba, której udało się zebrać największa ilość zakrętek.

  • ,,KOREK NA DRODZE’’ – ustalamy linię –  metę oraz linię – startu ( taśmą budowlaną, skakanką, czym wygodniej…J ). Zawodnicy ustawiają swoje zakrętki – ,,auta’’ , na linii startu i na komendę – pstrykają palcami w swoje ,,autka’’ . Wygrywa ten, który jako pierwszy przekroczy linię mety.
  • ,,POLE MINOWE’’- rozsypujemy na dywanie, podłodze zakrętki. Uczestnicy zabawy dobierają się parami. Jeden ma zawiązane oczy. Zadaniem drugiego z pary , jest tak przeprowadzić pierwszego – przez pole minowe- aby na żadną z min nie  nadepnął a pomaga mu , mówiąc kierunki np. teraz w prawo, w lewo…itp.
  • ,,ZAKRĘCONY ARTYSTA’’-  zabawa polega na tym , iż każdy z uczestników, układa jakiś fantazyjny obraz z zakrętek ( podłoga, dywan , stół itp. gdzie kto chce…).
  • ,,LOTERYJKA’’- każdy kolor zakrętki, kryje jakieś znaczenie… Trzeba to wcześniej ustalić i zapisać. Uczestnicy zabawy – w ślepo- losują po jednej zakrętce i odczytują ich znaczenie.

Np. kolor :     czerwony – dostajesz od innych zebranych brawa

                       żółty        –  musisz wszystkich rozśmieszyć

                       biały        –  musisz stanąć na jednej nodze i stać tak aż minutę

                       szary       – dostajesz od innych po 1 cukierku….

                       itd.  ……………………..

  • ,,CIUCIUBABKA’’ – jedna osoba ma zawiązane oczy, druga osoba – naprowadza tę osobę komendami typu : w prawo, w lewo itp. , nad rozsypane zakrętki tak aby zabrała zakrętkę w  wyznaczonym wcześniej kolorze.
  •  ,,KOBLE’’- wyznaczamy dla wszystkich np. po 5 zakrętek ( ich kolor teraz nie ma znaczenia). Układamy sobie je przed sobą – na podłodze. W jednej dłoni trzymamy 1 zakrętkę, po czym podrzucamy ją do góry i szybko w te samą dłoń zabieramy następną zakrętkę z podłogi i szybko jeszcze łapiemy – już spadającą. Tak więc- w dłoni – musimy mieć już dwie. Potem wyrzucamy do góry te dwie zakrętki  i zabieramy z podłogi 1 zakrętkę  i …szybko łapiemy spadające 2 ; w dłoni – ostatecznie powinny być 3 itd.

                                   PRZYJEMNEJ    ZABAWY !